Potrzebujesz logo. Twoja firma tego potrzebuje. Paradoksalnie tak samo jak Ty, dobrego logo potrzebują także Twoich klienci. Tak jak w realnym świecie masz kilka sekund na zrobienie dobrego wrażenia, tak samo logo ma kilka sekund na pokazanie firmy w najlepszym świetle. Dla stałego klienta logo będzie kierunkowskazem i potwierdzeniem słusznego wyboru, jakim było wybranie Twojej firmy. Nowego klienta natomiast może przekonać do skorzystania z Twojej oferty.

 

Wizualizacja logo. Czy nadal zastanawiasz się czy potrzebujesz logo?

Odpowiedz sobie na pytanie, z którego stoiska na obrazku kupiłbyś lemoniadę?

 

Jak powstaje logo w Bee IT?

Jak każdy projekt, który obsługujemy, rozpoczynamy od zadania Tobie wielu pytań. Prosimy o trochę cierpliwości i skupienia. Nie jest to wielkie poświęcenie ponieważ najczęściej logo zostaje na długie lata. Jeśli będziesz znał odpowiedzi na poniższe pytania, szybciej przejdziemy do kolejnej fazy projektu:

 • jaki zasięg ma moja firma? Lokalny, ogólnopolski, międzynarodowy,
 • jaka jest branża Twojej firmy?
 • jaki jest cel logo? Pamiętajmy, że logo może być zarezerwowane dla firmy, marki, produktu.
 • wymień kilka firm konkurencyjnych,
 • czy firma ma być postrzegana jako nowoczesna, firma z tradycjami, neutralna,
 • jakie wartości niesie za sobą współpraca z Twoją firmą?
 • kto jest Twoją grupą docelową? klienci indywidualni, firmy? Jacy klienci, lub jakiego rodzaju firmy?
 • jakie są unikalne wartości, jakie oferują klienci?
 • czy są loga na rynku, które swoim kształtem, kolorem odpowiadają Tobie?
 • wymień wszystkie zastosowania logo, które przewidujesz: np. stopka mailowo, logo na stronie internetowej, billboardy, reklama w TV, nadruk na ubraniu pracowników, znakowanie produktów hot stamping, oklejenie samochodów itp.
 • czy są inne ograniczenia lub wskazania w projektowaniu logo?

W kolejnym kroku następuje faza analiz i szukania koncepcji. Zwykle powstaje kilka wariantów roboczych, które służą do pierwszej selekcji. To czas kolejnych rozmów i pomysłów, po których wyłania się wygrany projekt. Najczęściej pierwszy projekt prezentowany jest w czarnym kolorze, ponieważ pozawala to na skupieniu się na formie, kształtach. Dopiero wygrany projekt nabiera koloru.

W jakim formacie przygotowujecie logo?

Wiemy, że na rynku istnieje wiele firm, które kończą swoją pracę wraz z przesłaniem projektu w pliku JPG. W przypadku naszej Bee IT nie musisz martwić się o format. Otrzymasz cały komplet plików od plików rastrowych (jpg, png, tiff), skończywszy na plikach źródłowych, w tzw. krzywych, czyli w formacie .ai (Adobe Illustrator), dzięki czemu logo przeniesiesz na dowolny materiał.

Ile kosztuje wykonanie logo?

Nie posiadamy stałego cennika ponieważ wiemy, że każdy projekt jest inny. Część z w.w. pytań może być nieaktualna w przypadku np. małego salonu kosmetycznego, a w innym przypadku pytań będzie dużo więcej jeśli właściciel saloniku chce ewoluować otwierając sieć salonów kosmetycznych w centrach handlowych. Zawsze wycena będzie adekwatna do ilości poświęconego czasu.

 

 

Logo to dopiero początek

Masz już upragnione logo i co dalej? Pora zadbać o to, by klienci zobaczyli Twoją firmę. Szyld reklamowy, folia na szybie, okleina na autach, wizytówki, papier firmowy, papeteria, flagi promocyjne, rollupy? Wykonamy każdy projekt.