Minęły już czasy, kiedy zastanawiano się czy posiadanie strony internetowej ma sens. Jeśli strona www jest równie ważna jak istnienie w książce telefonicznej w latach 90., to musi być nie tylko dobra. Musi być super.

Czy każda strona internetowa jest super?

Odpowiedź, którą lubimy „to zależy”, bo czy Ferrari jest super? To zależy. No właśnie. Jeśli potrzebujesz wozić towar, nie masz garażu, a myśląc o kosztach utrzymania zastanawiasz się czy stać cię na Ferrari, to Ferrari nie jest super. Tak samo jest ze stronami internetowymi. W Bee IT wiemy, że strona musi pasować do Twojego biznesu, do Twoich towarów, klientów i ich przyzwyczajeń. Zrobimy tak, by pasowała.

Jak w Bee IT podchodzimy do stron www?

Jak w każdym projekcie – od rozmowy z Tobą. Musimy poznać Twoje potrzeby, możliwości ale też ograniczenia. Na tym etapie potrzebna jest szczerość w oczekiwaniach. Wypełniając brief projektu praktycznie każdy zaznacza wszystkie opcje, jak podczas konfigurowania samochodu w salonie. Niestety na stronę czy sklep internetowy trzeba patrzeć jak na każdą inwestycję, która ma się zwrócić. Wspólnie ocenimy adekwatność rozwiązań do zastosowania. Już teraz chcielibyśmy Cię prosić byś pomyślał o tym, jakim budżetem dysponujesz na taki projekt. Takie pytanie padnie podczas pierwszej rozmowy z naszym specjalistą. Wiemy, że większość osób nie lubi odpowiadać na takie pytanie, obawiając się, że w ich przeświadczeniu, zdradzą swoje karty przetargowe w negocjacjach. Ale czy słusznie? Wiedząc, jakim budżetem dysponujesz, możesz zwracać się do różnych firm z pytaniem: co otrzymam za daną kwotę. To pytanie będzie zdecydowanie lepsze od pytania: za ile zrobicie mi stronę internetową, bowiem strony internetowe są oferowane od 100 zł do … tutaj nie ma limitu. Twoje potrzeby i budżet są jedynym ograniczeniem w Bee IT.

Ile kosztuje u Was strona internetowa?

A jakim budżetem dysponujesz i jakie masz oczekiwania? Bee IT to nie maszynka tworząca setki stron rocznie, mająca swój cennik dlatego odpowiedzi na to pytanie nie poznasz.

Pamiętajmy, że strona internetowa to tylko pewne ramy, jednak na ostateczny efekt wpływa wiele innych działań takich jak:

  • design,
  • adres strony,
  • fotografia produktowa,
  • zawartość tekstowa i graficzna rozumiana jako materiały, które wpływają na wiedzę klienta o Twojej firmie lub produkcie,
  • bezpieczeństwo informatyczne,
  • użyteczność, ergonomia (UX),
  • zaplanowanie działań dotyczących konwersji, czyli akcji jakiej oczekujesz od użytkownika: wykonanie telefonu, sprawdzenie adresu, dokonanie zakupu itp.,
  • marketing,
  • obsługa social media.

Brzmi banalnie? Możliwe, ale z własnego doświadczenia wiemy jak wiele uchybień mają strony, które przychodzi nam później ratować. Poza tym każdy z nas jest klientem i ile razy denerwowałeś się, że numer telefonu na jakiejś stronie nie jest klikalny, nie ma informacji o godzinach funkcjonowania firmy, a po zakupie on-line nie wiesz co dzieje się z Twoim produktem.

Tworzenie strony internetowej – proces czy projekt?

Samo tworzenie strony internetowej jest projektem, jednak w Bee IT nie poprzestajemy na tym. Oddamy w Twoje ręce stronę, z której nie tylko będziesz zadowolony, ale będziesz przygotowany do obsługi procesu jakim jest późniejsza praca z klientami.

A znajomy robi strony internetowe za 1000 zł

Super. Każdy biznes musi znaleźć swojego odbiorcę, więc jeśli Twój budżet maksymalny to 1000 zł, to prawdopodobnie ten kolega, na tyle ograniczył swoje koszty i poświęcony czas na każdy projekt, że oboje otrzymacie tego czego chcecie. Czy to jednak będzie wystarczające dla Twojej firmy? Czy osiągniesz swoje zamierzone cele biznesowe dzięki temu? To nie jest przekonywanie do faktu, że „jakość kosztuje”. Po prostu odpowiedz sobie na pytanie, jak często stracisz 1000 zł przez nieoptymalnie wykonaną stronę? Jeśli sprzedajesz swoje usługi budowlane, to być może raz na 2 tygodnie stracisz klienta, tylko dlatego, że wyszedł z Twojej strony po 5 sekundach od jej otworzenia. To jest po prostu statystyka, lub jak inni mówią, biznes.